Rozmawiaj o pomysłach!

Zapraszam na kolejny już wpis o sukcesie zawodowym i jego składowych. Przez ostatnie dni zamieszczam na moim blogu wpisy o tym co determinuje sukces zawodowy. Jeżeli chcecie wiedzieć co powinniście robić aby wasza kariera nabrała rozpędu zachęcam do przeczytania poniższego tekstu :].

3053471827_people_talking_1_xlargeOsoby, które chcą odnieść sukces muszą mieć… pomysł. To od niego wszystko się zaczyna. Dobry pomysł to już połowa sukcesu jednak należy pamiętać, że sam pomysł to za mało. Rozmowa to kolejna składowa bez której nie ma szansy na sukces. Kiedy połączycie pomysł z rozmową może urodzić się naprawdę coś genialnego. Są jednak osoby, które nie chcą dzielić się swoimi. pomysłami. Powodów może być wiele; lęk przed ośmieszeniem, niechęć do dzielenia się swoim pomysłem czy też przekonanie o swojej nieomylności (przecież mój pomysł jest idealny i nie wymaga konsultacji). Niestety takie myślenie jest złe, ponieważ osoby, które odniosły zawodowy sukces doskonale wiedzą, że biznes nie lubi lęku, pychy, dumy czy zawiści. Sukces sprzyja inteligentnym rozwiązaniom, a nie od dzisiaj wiadomo, że ‚co dwie głowy to nie jedna’.

Rozmowy o pomysłach pozwalają je dopracować, znaleźć słabsze i mocniejsze strony. Często są wstępem do zmian dzięki czemu powstaje ten jeden, jedyny – idealny pomysł. Należy także pamiętać, że niezależnie od pomysłu warto o nim rozmawiać z zaufanymi osobami nie tylko z otoczenia biznesowego. Czasami nowe, świeże spojrzenie osoby z zewnątrz da nam więcej niż rozmowa z samym Stevem Jobsem (z całym szacunkiem do genialnego Jobsa!).

Zatem rozmawiajmy, dyskutujmy, poszerzajmy swoje horyzonty – wszystko na miarę wielkiego sukcesu!

Źródło zdjęć: theglobeandmail.com, sodahead.com