Sposoby na zazdrość w pracy…

Dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejny wpis z serii o tym jak sobie radzić z zazdrością w pracy.

  • Dobrym sposobem na radzenie sobie z zazdrością jest rozwijanie własnych umiejętności i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Eksperci polecają wszelkiego rodzaju kursy, szkolenia czy szkoły podyplomowe czyli wszystko to co sprawi, że poprawimy wyniki naszej pracy. Warto również poprosić o pomoc/wskazówki, osobę, o którą jesteśmy zazdrośni.
  • Ciekawym sposobem na radzenie sobie z zazdrością w pracy jest również wytyczanie nowych, zawodowych celów. Nie warto skupiać się na tym osiągają inni. Powinniśmy skupiać się na sobie i swojej karierze, a sukcesy innych powinniśmy traktować jak motor do walki. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć wymarzony sukces. Zanim jednak określimy cel, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.
  1. Czy lubię swoją pracę?
  2. Gdzie widzę się za cztery lata – zawodowo?
  3. Co chciałbym w życiu osiągnąć – zawodowo?
  4. Jakie jest moje motto życiowe?
  5. Jakie pasje chciałbym realizować?

Odpowiedzi na powyższe pytanie pozwolą na samouświadomienie własnych pragnień. Istnieje ryzyko, że ciągle niedostaliście awansu, ponieważ tak naprawdę nie przepadacie za swoją pracą i to co robicie jest wymuszone i nie przynosi wam satysfakcji… .

Na końcu warto uświadomić sobie, że nie ma ludzi idealnych. Praca to nie pole walki. Każdy popełnia błędy i trzeba to akceptować. Porażki bywają pouczające i powinniśmy traktować je jako lekcje. Najważniejsza w pracy wydaje się umiejętność przyjmowania porażek bez żalu i pretensji!

Powodzenia :].

Źródło zdjęć: weblog.infopraca.pl