Szefie… odchodzę!

Praca w korporacji bywa monotonna. Osoby, które pracują w dużej ‚korpo’ co najmniej kilka lat, skarżą się na brak rozwoju, brak zrozumienia oraz przedmiotowe traktowanie. To wszystko powoduje, że plany pracownika o zmianie zatrudnienia i porzucenie korporacji przychodzą do głowy coraz częściej. Jak rzucić pracę w korporacji, żeby tego nie żałować? Dzisiaj postaram się udzielić wam kilku dobrych rad. Zachęcam do lektury :].

Pytanie jak rzucić pracę w ‚korpo’ wydaje się dziwne? No bo jak? Przecież to jest proste – piszemy wypowiedzenie i składamy je w dziale HR. Ot, tak. No właśnie. To tylko wydaje się proste bo w ten sposób można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Zatem jak to zrobić w dobry sposób?

  • Przede wszystkim należy mieć plan. Odejście z pracy nie może być decyzją podjętą pod wpływem chwili. Musicie to dobrze przemyśleć. Wszystkie ‚za i przeciw’. Jest wiele ważnych spraw, które należy sobie dobrze poukładać zanim usiądziecie z długopisem w ręku, przed kartką papieru z zamiarem podpisania wymówienia.
  • Najważniejsze są… oszczędności. Musicie pamiętać, że jeżeli zostawicie swoją ‚ciepłą posadkę’, a nie macie jeszcze nowej posady to zanim ją znajdziecie może minąć trochę czasu. W trakcie poszukiwań przecież musicie coś jeść – musicie normalnie funkcjonować ;]. Zatem niezwykle istotne jest abyście dobrze zaplanowali moment, kiedy chcecie odejść z firmy i do tego czasu starajcie się odłożyć jak największe gotówki. Może się okazać, że ta gotówka pozwoli wam przetrwać bardzo trudny okres! No i pamiętajcie – po burzy ZAWSZE wychodzi słońce ;].

Źródło zdjęć: startofhappiness.com