Szukamy dobrego pracodawcy – cz. I

Po czym poznać dobrego pracodawcę? W sieci jest szereg artykułów o tym jak dobrze wypaść, czego nie robić na rozmowie rekrutacyjnej i jak napisać dobre CV. Mało jest natomiast informacji o tym jak szukać porządnej firmy gdzie panuje miła i przyjazna atmosfera czy można liczyć na przyzwoitą pensję. Jeżeli chcecie wiedzieć jak znaleźć idealnego szefa ;], zapraszam do lektury.

Mała rotacja

Firma, która ma dobrą renomę i jest przyjazna pracownikom to „perełka” na rynku pracy. Wszyscy chcą pracować w takiej firmie dlatego rotacja pracowników jest mała. Jak to sprawdzić? Osoby aktywnie poszukujące pracy, śledzą portale z ogłoszeniami na bieżąco, a to oznacza, że będą w stanie zweryfikować jak często pojawiają się ogłoszenia na dane stanowisko. Jeżeli będą pojawiać się regularnie odpowiedź nasuwa się sama. Rotacja pracowników jest duża, a to wskazuje, że nikt nie może tam zagrzać miejsca.

Atmosfera

Pierwsze wrażenie to zazwyczaj dobre wrażenie. Wystarczy spojrzeć na pracowników danej firmy by uzyskać wiele cennych informacji o pracodawcy. Jeżeli atmosfera jest przyjazna, a ludzie uśmiechnięci to dobry znak. W sytuacji, kiedy w biurze panuje cisza, a większość pracowników wygląda na zmęczonych oznaczać to może jedno – uciekaj „gdzie pieprz rośnie”.

Poczta pantoflowa

Jednym z lepszych sposobów na sprawdzenie swojego potencjalnego pracodawcy jest wywiad wśród znajomych. Osoby, które pracowały lub nadal pracują w firmie, która cię interesuje, są najlepszym źródłem informacji. Pamiętaj jednak, że każda ocena jest subiektywna, a kij ma dwa końce ;].

Po czym jeszcze poznać dobrego pracodawcę? Nowy post już niebawem.

Źródło zdjęć: issaasad.com