Urlop? Nie, dziękuję

Sezon letni to dla większości Polaków czas urlopowy. Około 60% pracowników decyduje się wyjechać na wakacje od czerwca do końca sierpnia. Nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie te miesiące są najcieplejsze w Europie, a ta nadal jest najczęściej wybieraną destynacją wśród Polaków. Polacy najczęściej wyjeżdżają do Bułgarii, Włoch, Hiszpanii czy do Chorwacji. Okay, a co z pozostałymi pracownikami? Co z tymi, którzy twierdzą, że wakacje to dla nich… strata czasu? Odpowiedź znajdziecie poniżej, zapraszam do lektury.

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, okazuje się, że aż 30% Polaków nie chce brać urlopu. Część z nich uważa, że ten nie jest im potrzebny, a część wychodzi z założenia, że nie może sobie pozwolić na wakacje bo firma za bardzo na tym ucierpi. Niestety z roku na rok jest coraz więcej takich osób. Dlaczego niestety? Już tłumaczę.

  1. Najważniejsze by zdać sobie sprawę, że nie ma ludzi niezastąpionych. I nie jest to tylko „głupi” frazes. Każde stanowisko ma swojego zastępcę i powinno być to jasne dla wszystkich. Jeżeli by tak nie było, każda firma miałaby wyjątkowo krótką historię. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej ;].
  2. Pracownicy, którzy twierdzą, że nie muszą brać urlopu, a pojęcie „zmęczenia” jest im obce to tzw., pracoholicy. Ironią jest fakt, że oni naprawdę mogą nie odczuwać zmęczenia więc przekonanie o własnej sile jest na tyle duże, że głowa zaczyna oszukiwać organizm. To niestety bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ może dojść nie tylko do wypalenia zawodowego, nerwicy czy depresji ale także do wyniszczenia organizmu.

Co zrobić by nie wpaść w wir pracy i cieszyć się ze zbliżających się wakacji? Zapraszam na kolejny post.

Źródło zdjęć: tipsofdivorce.com