Utrata pracy…

Czego Polacy boją się najbardziej? Najnowsze badania pokazują, że… utraty pracy! Coraz więcej pracowników wpada w depresję z obawy o zwolnienia.

Miałem okazję przeczytać ciekawy artykuł o osobach, których strach, że zostaną zwolnieni przeszkadza im w normalnym funkcjonowaniu! Jak to działa?

Pani Katarzyna Kowalska pracuje w dużej firmie z zagranicznym kapitałem. Jest księgową z pozycją i doświadczeniem jednak to nie jest gwarantem, że nie straci pracy. W jej firmie, gdzie całkiem dobrze zarabia co jakiś czas następują duże roszady. Zmienia się kierownictwo, reorganizują działy, a w konsekwencji wiele osób traci pracę. Od lat, Katarzyna zdążyła stracić wielu dobrych współpracowników. Niestety często zwolnienia dotyczyły osób, które (podobnie jak ona) mają duże doświadczenie, które jest poparte dobrymi wynikami pracy. Jak na razie pani Katarzyna w jakiś cudowny sposób ‚uchowała się’ na swoim stanowisku jednak z roku na rok jedna myśl coraz częściej pojawiała się w jej głowie – kiedy przyjdzie moja kolej? Długotrwały i paraliżujący stres, że straci pracę totalnie zawładnął jej życiem prywatnym. Zaniedbuje dom i rodzinę, ma problemy zdrowotne i powoli zaczyna się depresja.

Tak właśnie wygląda życie coraz większej ilości pracowników. Obawa o utratę pracy może zdominować całe życie. Nie tylko w Polsce jest taka sytuacja. We Francji problem jest jeszcze większy. Doszło tam nawet do serii samobójstw! Niestety okazuje się, że do zwiększenia problemu przyczyniają się sami pracodawcy stwierdzeniami, które kierują do swoich podwładnych: na twoje miejsce w kolejce czekają inni.

W jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do zwolnień? O tym napiszę już niebawem

Źródło zdjęć: lexplay.pl