Uwaga!

Wiecie już co to takiego jest syndrom wypalenia zawodowego. Poznaliście jego zalety – tak, tak, to prawda i nie ma tu pomyłki ;]! Zatem dzisiaj o tym co sprzyja powstawaniu tego syndromu oraz jak rozpoznać jego pierwsze objawy. Zachęcam do lektury :].

Wypalenie zawodowe może dotknąć każdego, niezależnie od branży dlatego tak ważne jest aby szybko reagować. Pamiętajcie, że im szybciej zauważycie pierwsze objawy wypalenia zawodowego tym lepiej. Zdecydowanie łatwiej będzie wam skutecznie walczyć z tym syndromem, a dzięki temu wrócić do pracy i ponownie czerpać z niej satysfakcję.

Co sprzyja powstawaniu syndromu wypalenia zawodowego?

  • Perfekcjoniści muszą szczególnie uważać bowiem stawianie sobie zbyt wysokich wymagań sprzyja powstawaniu tego syndromu. Niemożność osiągnięcia zamierzonych (zbyt wysokich) celów jest pierwszym krokiem do autodestrukcji i to nie tylko zawodowej! Zatem pamiętamy – mierzymy siły na zamiary :].
  • Na drugim miejscu jest… problem z moralnością. Jeżeli jesteśmy ‚zmuszeni’ do pracy wbrew przyjętemu systemowi wartości, może dojść do silnego konfliktu wewnętrznego pracownika, a co za tym idzie – idealny wstęp do wypalenia zawodowego i depresji. Wszelkie wątpliwości zawsze warto konsultować z przełożonym!
  • Prawdopodobnie część z was dziwi się, kiedy eksperci pytają o ilość godzin snu, o aktywność fizyczną czy relaks. Okazuje się jednak, że nie bez powodu mówi się, że ‚w zdrowym ciele, zdrowy duch’! Zdrowy tryb życia, a w tym dbanie o dietę i ruch z pewnością pomoże, kiedy zacznie ‚dopadać’ nas syndrom wypalenia zawodowego!

Co jeszcze sprzyja wypaleniu zawodowemu? Tego dowiecie się już niebawem :].

Źródło zdjęć: kobiecareaktywacja.pl