Webmaster cz. II

Wiecie już kim jest webmaster, czym się zajmuje i z jakimi osobami współpracuje. Te wszystkie informacje znajdziecie tutaj, a dzisiaj zapraszam na kolejny post o zawodzie webmastera.

Pierwsze pytanie, które ciśnie się na usta to, jak zostać webmasterem?

  • Obecnie nie znajdziemy takiego kierunku na studiach jednak to wcale nie oznacza, że nie trzeba studiować aby zostać webmasterem. Zdecydowanie większość pracodawców chciałoby widzieć w CV kandydata studia I stopnia na kierunku informatyka. Jest to niezbędne minimum, ponieważ dzięki temu pracodawca będzie wiedział, że przyszły pracownik ma podstawową wiedzę z zakresu informatyki oraz posiada ważne umiejętności. Dużym plusem dla przyszłego pracodawcy podczas rekrutacji mogą być dodatkowe szkolenia kandydata. Przykładowo może to być szkolenie z zakresu języków programowania czy chociażby pakiet graficzny. To wszystko spowoduje, że staniemy się wartościowi dla przyszłego pracodawcy.

Jak sami widzicie, webmaster to osoba, która stale powinna podnosić swoje wykształcenie i kwalifikacje. Liczą się dodatkowe kursy, doświadczenie i kierunkowe studia. W takim razie rodzi się kolejne pytanie – ile zarabia webmaster?

  • Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim od zdobytej wiedzy, stażu pracy i doświadczenie kandydata ale także od profilu i rodzaju firmy. Im większa i stabilniejsza firma tym większe zarobki. Przeciętne widełki dla pracy webmastera to od 2000 do nawet 10 000 złotych.

Źródło zdjęć: placpigal.pl