Wypoczęty pracownik to dobry pracownik

imagesPraca wymaga od nas skupienia, pozytywnej energii, zapału oraz determinacji. Dobry pracownik to taki, który jest cierpliwy i wytrwale dąży do celu, nie boi się porażek i zmian. Wyciąga wnioski i potrafi korzystać ze swojego doświadczenia. Brzmi idealnie? Jeżeli tak to muszę dodać jeszcze jedną ważną składową – sen. Dobry pracownik to pracownik efektywny, a efektywny pracownik to pracownik wypoczęty. Sen jest niezbędny dla regeneracji i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podczas codziennej pracy bardzo ważne jest aby dostarczyć odpowiednią i niezbędną dawkę snu. Naukowcy twierdzą, że zdrowy oraz regenerujący sen to minimum siedem godzin dziennie. Dodatkowo podkreślają istotę jakości snu.

Dobry sen jest gwarantem wypoczętego organizmu. Jak zadbać o to by sen był głęboki, przyjemny i maksymalnie regenerujący? Jest kilka prostych zasad, których należy przestrzegać.

Usuń z sypialni wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne!

  • Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale wszystkie sprzęty elektroniczne negatywnie wpływają na jakość snu. Telewizor w sypialni może wpływać m.in. na bezsenność, migreny, problemy z koncentracją uwagi, ciśnieniem organizmu, przemianą materii, zmiany hormonalne. Dodatkowo udowodniono, że elektronika ma druzgocący wpływ na pamięć, rozumienie marzeń sennych, a nawet może przyczyniać się do powstawania depresji. Jak to się dzieje? Wszystko za sprawą pola elektromagnetycznego jakie wytwarzają sprzęty elektroniczne.

Jeżeli chcesz być rano wypoczęty, pełen energii i zapału do pracy powinieneś poważnie pomyśleć o usunięciu z sypialni wszystkich sprzętów elektronicznych.

Źródło zdjęć: cvsa.org, uchealth.com