Zabłyśnij na rozmowie o pracę… logo luksusowej marki

Dzisiaj ciekawy wpis o tym jak moda może wpłynąć na rozwój kariery zawodowej. Na wstępie od razu dodam, że wbrew pozorom, to jeden z ważniejszych elementów, już podczas rozmowy kwalifikacyjnej! Zapraszam do lektury.

Od zawsze słyszmy, że na rozmowę o pracę należy ubrać się elegancko i z klasą. Ubiór powinien być naszą wizytówką, a więc wszystko pięknie wyprane i wyprasowane. Jest jednak jeszcze jeden element, który może podnieść nasze notowania… odzież od projektanta! Najnowsze badania potwierdziły przypuszczenia psychologów, że droga i ekskluzywna galanteria, marynarka czy kostium, pozytywnie wpłyną na ocenę naszej kandydatury. Dlaczego? Już tłumaczę.

Luksusowe marki podkreślają statut społeczny każdego z nas. Z pewnością codziennie zdarza wam się spotkać na swojej drodze osobę, która ma ekskluzywną torebkę Prady, żakiet od Chanel czy bardzo drogi zegarek. Szybko oceniamy (podświadomie) taką osobę – „dziana”, a innymi słowy, po prostu bogata. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro kogoś stać na tak drogą rzecz to raczej do biednych nie należy. Z kolei ta myśl rodzi kolejną. Te pieniądze musiały się ‚skądś’ wziąć więc logiczne wydaje się, że ich właściciel to osoba, która JUŻ odniosła sukces, oczywiście zawodowy. Taki pracownik z pewnością okaże się dobrą inwestycją.

Tak właśnie działa logo marki na nasz mózg, także rekruterów. To dobry sposób by już na wejściu, zyskać kilka dodatkowych punktów. Oczywiście pamiętamy, że to nie wszystko bo nawet pierwsze dobre wrażenie można popsuć w ekspresowym tempie ;].

Źródło zdjęć: twitter.com