Zmiana pracy

pobraneNawet w najlepszej pracy na najwyższym stanowisku zdarzają się gorsze dni. Zmęczenie materiału, monotonia czy chociażby niezadowolenie z ostatnich efektów pracy może skutecznie popsuć humor każdemu pracownikowi. Jest to zjawisko naturalne i należy dać sobie czas. Zazwyczaj zły humor i rozczarowanie szybko mija, a my jesteśmy z powrotem gotowi do pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy stres i niezadowolenie nie mijają. Co wtedy zrobić? Ile czekać?

  • Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i ciężko jest stwierdzić czy i kiedy nam minie ‚pracowa chandra’. W momencie, kiedy mija miesiąc, a ty nadal nie czujesz, że to co robisz cię nie cieszy, stres zaczyna coraz bardziej doskwierać, brak ci energii i zapału do pracy i nie widzisz celu w tym co robisz czas najwyższy coś zmienić… . Taka sytuacja wymaga czasu do namysłu. Spokojna analiza wszystkich za i przeciw pozwoli ci na podjęcie mądrej decyzji.
  • Zmiana pracy w większości budzi lęk. Jest to oczywiście naturalna reakcja. Obawa przed nowym, nieznanym daje popalić ;]. Milion pytań, które pojawiają się w głowie mogą nieźle zmęczyć ale ważne jest aby zdawać sobie sprawę, że stojąc w miejscu do niczego nie dojdziecie, nic nie osiągniecie. Zmiany nie zawsze są na lepsze ale nie warto stać w miejscu z obawy przed nowym. Zwróćcie uwagę, że osoby, które odniosły zawodowy sukces, przeszły dużo, a nawet bardzo dużo zmian. Zmiany to szansa na rozwój, poszerzanie swoich horyzontów, nawiązywanie nowych, ważnych znajomości. Zmiany wróżą coś dobrego, zmiany są pozytywne i warto się im ‚poddać’ :].

Źródło zdjęć: careerealism.com