Znajdź pracę!

Jak skutecznie szukać pracy? To pytanie pojawia się coraz częściej na wszystkich forach związanych z zatrudnieniem. Poszukiwanie pracy należy do mało lubianych zadań i trudno się dziwić bo wiąże się z niepewnością, stresem i długim oczekiwaniem.

Czy szukanie pracy musi być stresujące? Co zrobić, żeby maksymalnie umilić sobie ten trudny czas?

  • jak_szukac_pracyNa pierwszym miejscu jest poszukiwanie pracy w sytuacji aktualnego zatrudnienia o czym miałem okazję niedawno pisać na łamach mojego bloga. Naturalnie powód jest oczywisty. Mając pewne zatrudnienie nie musimy martwić się o pieniądze, a wówczas poszukiwanie pracy staje się mało stresujące.
  • Kolejnym punktem jest siła przekazu. Poinformuj wszystkich z rodziny, znajomych i przyjaciół, że szukasz pracy. Warto wykorzystywać sieć kontaktów bo może okazać się, że całkiem ‚przypadkiem’ koleżanka z bloku ma kolegę, który aktualnie poszukuje pracownika z twoimi kompetencjami. Pamiętaj także, że większość pracodawców woli zatrudniać osoby rekomendowane.
  • Wysyłając CV upewnij się, że wszystkie informacje jakie w nim zawarłeś są zgodne z prawdą. Nie ma nic gorszego niż rozmowa rekrutacyjna na której wychodzą kłamstwa. Przyszły pracodawca z pewnością nie potraktuje cię ulgowo, a do tego możesz mieć na uwadze, że poinformuje o twojej osobie innym osobom z branży!
  • Sama aplikacja online może nie wystarczyć. Jeżeli znasz siedzibę pracodawcy poszukującego pracowników, możesz samodzielnie pojechać i złożyć swoje CV. Wówczas będziesz mieć pewność, że twoje CV zostanie sprawdzone.
  • Zarejestruj się na wszystkich portalach z ofertami pracy i codziennie je sprawdzaj!
  • Dopracuj swoje CV – pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
  • Coraz bardziej popularne jest zakładanie konta na stronach gdzie umieszczasz swoje osiągnięcia zawodowe. A może ktoś zadzwoni właśnie do ciebie :]?

Źródło zdjęć: maciejrajk.eu, praca.pl